Čiulptukai ir kramtukai

Čiulptukai ir kramtukai kūdikiams

Gimus mažyliui svarbu pasirūpinti svarbiausiais pirkiniais, pavyzdžiui, vaikiška lovyte, buteliuku ar seilinuku. Tačiau ne ką mažiau reikalingi čiulptukai bei kamtukai, be kurių sunkiai įsivaizduojama mažųjų kasdienybė. Tėveliai visada siekia išrinkti patį geriausią produktą, tačiau asortimento gausybė gali pakišti koją. Dėl šios priežasties verta trumpai apžvelgti, kaip lengviau išsirinkti tiek čiulptukus, tiek kramtukus.

Kuris čiulptukas bus geriausias?

Pirmiausia, čiulptukai įsigyjami tam, kad mažylis neverktų, net jei jis yra sotus. Jie padeda vaikui nusiraminti. Vertėtų aptarti čiulptuko medžiagą, kadangi renkantis tai yra pats svarbiausias aspektas. Dėl tvirtumo ir elastingumo, atsparumo tiesioginiams saulės spinduliams tėvelių palankiai vertinami silikoniniai čiulptukai. Lateksiniai čiulptukai bus švelnesni ir minkštesni, tačiau ne tokie tvirti. Šie modeliai turės malonesnę tekstūrą nei vaikiški čiulptukai iš silikono. Štai Chicco lateksinis čiulptukas Physio Soft tikrai patiks jūsų mažyliui. Nepamirškite susidėvėjusį čiulptuką pakeisti kitu, jei jis tampa šiurkštus arba atsiranda matomų susidėvėjimo požymių.

Čiulptukas naujagimiui turėtų būti parenkamas pagal amžių – tokią informaciją rasite kiekvienos prekės pavadinime. Galite rasti nuo gimimo iki 6 mėnesių amžiaus tinkančius čiulptukus kūdikiams arba nuo pusmečio iki metų amžiaus. Svarbu išsirinkti ortodontinį čiulptuką, kuris savo forma būtų pritaikytas prie kūdikio burnytės, primintų mamos krūtį. Jis turi būti pakankamai didelis, kad mažylis negalėtų jo įsikišti į burną. Tinkamas čiulptukas padės taisyklingai vystytis kūdikio burnytei bei dantukams. Todėl mitą, kad čiuptukas neleidžia dantukams augti taisyklingai, galima paneigti. Teigiama, kad reikėtų apriboti čiulptuko naudojimą iki 6 valandų per dieną, o atpratinti ne vėliau, kaip iki 3 metų. Atsisakyti čiulptuko vieniems vaikams gali būti lengviau, kitiems prireiks daugiau laiko, tačiau su tėvelių padrąsinimu čiulptukas nesunkiai bus pamirštas.

Geriausias kramtukas – kaip pasirinkti?

Pradėjus dygti dantukams, kramtukas vaikams padės lengviau ištverti šį procesą. Kramtukus galima pritaikyti skirtingiems tikslams. Vieni populiariausių modelių yra dantenoms masažuoti skirti vaikiški kramtukai. Mažyliai, juos kramtydami švelniai masažuos dantenas. Toks masažas su kramtuku, teigiama, palengvina dantukų prasikalimą. Dar didesnį malonumą mažyliai patirs su šaldančiais kramtukais, kurie ramina dantenas. Kiek įdomesnis kramtukas vandens užpildu Infantino. Jį galima pripildyti vandeniu ir atvėsinti šaldytuve. Kramtukas meškiukas, vyšnia ar safario gyvūnai – puikiai tinka saugiems mažylių žaidimams. Smagu ne tik kramtyti, bet ir atidžiai apžiūrėti, todėl bus pradedamas lavinti supančio pasaulio pažinimas. Kramtukas padės mažyliui pažinti savo burnytę, judinti liežuvį. Tai padės pamatus kalbos garsams išmokti.

Mūsų asortimente galite rasti kramtukų kūdikiui, pagamintų iš silikono, kad būtų užtikrintas minkštas kramtymas nepažeidžiant dantenų. Kramtukai kūdikiams gali būti apvalūs arba su tam tikromis apvaliomis dalimis, jokiu būdu neturės aštrių kampų. Nenaudokite per mažo kramtuko, kad jis neužstrigtų mažylio burnytėje. Visada geriau rinktis didesnį, kad jo viso nebūtų galima susikišti į burnytę.

Renkantis vaikišką kramtuką svarbu atsižvelgti į medžiagą, iš kurios šis žaislas bus pagamintas. Kramtuko sudėtyje neturėtų būti kenksmingos BPA medžiagos ar ftalatų, taip pat įsitikinkite, ar spalva nėra pagaminta iš kenksmingų dažų. Vienas saugiausių pasirinkimų – EVA medžiagos kramtukai, pagaminti iš ekologiškų polimerų.

Kadangi kramtukai kūdikio bus naudojami gana dažnai, svarbu užtikrinti jų švarą. Drėgnas kramtukas bus puiki terpė plisti mikrobams, todėl tėveliai tam turi užkirsti kelią. Čia puikiai pasitarnaus servetėlės, kurių sudėtyje nėra alkoholio, muilo, parabenų ir kvapų. Verta turėti šias valymo servetėles po ranka – juk kramtukas gali bet kada nukristi ant grindų. Žinoma, kartas nuo karto reikėtų kramtukus išvalyti kruopščiau. Muilas ir vanduo puikiai nuplaus visus nešvarumus.

Čiulptukai ir kramtukai internetu

Ieškote kokybiškų čiulptukų ir kramtukų gera kaina, kadangi turėtieji susidėvėjo? O galbūt juos pirksite pirmą kartą savo neseniai pasaulį išvydusiam pabiručiui? Užsukite į internetinę parduotuvę kidis.lt. Čia rasite įvairiausių spalvų ir formų čiulptukų bei kramtukų, kurių kokybę ir saugumą užtikrina tokie prekės ženklai, kaip Chicco, Infantino, Fashy. Greitas pristatymas garantuos, kad tėveliams neteks ilgai laukti pirkinių, o mažylis netrukus galės džiaugtis naujais žaisliukais.

Filtruoti pagal

Prekinis ženklas
rodyti visas reikšmes... mažiau
Kaina
Svoris
kg kg
Filtravimas
Tinklaraštis

Peržiūrėti visus

Prekė priskirta prie patikusių sąrašo
Prekė pridėta palyginimui.